• Maja Gajewska

"Happy The End" - Konrada i Pawła Jarodzkich

Do 5 marca przestrzenie Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia wypełnią prace Konrada i Pawła Jarodzkich. Wystawa "Happy The End" to zderzenie dwóch sposobów pojmowania końca i dwóch różnych estetyk prezentowanych przez wybitnych wrocławskich artystów, zmarłych w listopadzie ubiegłego roku.


Konrad Jarodzki - polski architekt, malarz, rysownik i wykładowca akademicki.Malarstwo Konrada Jarodzkiego prezentowane jest w sposób przekrojowy, od wczesnych prac artysty, będących świadectwem eksperymentów z obrazowaniem postaci poprzez zerwanie z akademickimi konwencjami, po późniejsze abstrakcyjne formy. Wystawę uzupełnia dokumentacja fotograficzna z akcji performatywnej w kopalni odkrywkowej "Turów". Po pięćdziesięciu latach, temat zupełnie niespodziewanie nabiera dodatkowego wymiaru, dotyczy bowiem miejsca, które regularnie gości w serwisach informacyjnych ostatnich miesięcy.
Paweł Jarodzki - polski malarz, grafik i rysownik, autor podręczników i komiksów dla dzieci.

Za wybór prac i aranżację ekspozycji prac Pawła Jarodzkiego odpowiadają Bożena Grzyb-Jarodzka, Ewa Ciepielewska i Jerzy Kosałka, czyli artyści tworzący swego czasu grupę Luxus. Prezentowane prace to zbiór, najnowszych dokonań artysty z lat 2019-2021. Ich spektrum jest jednak na tyle szerokie, że znajdziemy tu całą gamę technik, wykorzystywanych wcześniej, charakterystycznych dla twórczości Jarodzkiego, takich jak chociażby użycie szablonów. Całość okraszona jest abstrakcyjnymi, niejednokrotnie kąśliwymi komentarzami dotyczącymi bieżących problemów społecznych.Miejsce:

Centrum Sztuk Performatywnych | Piekarnia

ul. Księcia Witolda 62–70

53-110 Wrocław


https://www.facebook.com/Galeria-Geppart-104001962055272

#konradjarodzki #paweljarodzki


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • png-clipart-shopping-cart-software-computer-icons-shopping-cart-text-shopping-centre
  • Facebook - Czarny Krąg
  • Instagram - Czarny Krąg
  • png-clipart-web-development-computer-icons-world-wide-web-web-design-symmetry-thumbnail